Tisk
PDF

Pavel Maslák atakoval rekordy v Düsseldorfu, tři triumfy pro Top Athletics

Sprinteřská hvězda Pavel Maslák potvrdil úžasný začátek halové sezóny, v prvním startu předvedl nejrychlejší debut v hale 45.81 na 400 m, rekord mítinku v německém Düsseldorfu, druhý nejlepší výkon roka na světě:

maslo mix

"Tak to mám za sebou první flek - MR 45,81, nešlo se mi to moc dobře, první stovka nebyla uvolněná (ještě nejsem rozběhaný) na 200 jsem byl 21,7 a 300 kolem 33 spise lehce pod, ale při vbíhání do druhého kola jsem cítil, jak se mi lehce stahuje vnitřní stehno, tak jsem lehce povolil a pak jsem tlačil dál. Dráha nebyla ideální, ve druhém kole mě hodně vyhazovala první dráha."

VIDEO z běhu v Düsseldorfu si můžete shlídnout na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=tvVvR0KhA4E

Půlkařka Lenka Masná, nová členka manažerské skupiny TOP ATHLETICS, taky začala sezónu výborně: i ona v Düsseldorfu vyhrála, po odvážném tempovém běhu v halovém osobním rekordu 2:01.69 o setinu před Polkou Čichockou. Na závěr mítinku přidal třetí triumf večera pro náš tým TOP ATHLETICS Američan Jeff Porter, časem 7.52 na 60m překážek - osobní rekord a výkon roka.

Ešte doplňme, že Dana Velďáková bola piatá v trojskoku 13.42 a Cornelius Ndiwa kvalitne odtiahol prvý kilometer v mužskej tisícpäťstovke. Darilo sa aj v Linzi - Martin Mazáč vyhral 60 m prek. v osobnom rekorde 7.73. Katka Čechová bola 3. na 60 m za 7.41. Jana Velďáková tretia v diaľke 623. Brit Richard Kilty s ktorým spolupracujeme vyhral 60 m za 6.68 v prvom štarte sezóny.

Ďalšie hlasy z Düsseldorfu:

Lenka Masná: "Běželo se mi dobře, jen mě mrzí pomalé mezičasy, protože to mohlo být ještě lepší, doufám, že dalším závodem to bude pod 2:01. Ale na první závod jsem však spokojená, jak s osobním rekordem, tak s limitem na MS a i se skalpem halové mistryně Evropy!"

Dana Velďáková: "Dnes po veľmi zložitej rozcvičke, mi to vôbec nešlo. Bežecky aj technicky som bola úplne mimo rytmu. Snažila som sa do posledného pokusu, ale sily mi odišli veľmi rýchlo."

Martin Mazáč z Linza: "Osobák a první, ale nepovedl se mi moc náběh, takže rezervy tam jsou. Poběžím v sobotu na přeborech Prahy."

Ešte z Linza: debut do sezóny Michal Balner 540 v žrdi ako druhý v poradí za Janom Kudličkom, tiež 540.


Foto: Archív JR