Novinky

Tisk
PDF

Rekordy Volka a Putalovej, víťazstvo Staneka v Tour, Holušov limit

Výborné výsledky dosiahli atleti Top Athletics na ďalšom mítingu série IAAF World Indoor Tour. Vo finálovom behu na 60m slovenský šprintér Ján Volko zvíťazil v čase 6,57s,tour volko2mini čím pokoril svoj vlastný slovenský rekord z minuloročného európskeho halového šampionátu v Belehrade a vobec ako prvy Slovak vyhral miting IAAF World Indoor Tour. "Výborny pocit, teraz musíme formu ešte vylepšiť na svetový šampionát."

tour stanekmini Český líder tohtoročný svetových tabuliek guliar Tomáš Staněk skončil výkonom 21,83 na druhom  mieste. Stal sa však víťazom tour a potvrdil stabilnú výkonnosť ďalšími hodmi za 21,60m. "Snažil som sa Poliaka predstihnúť, ale neuletel mi ani jeden hod, som však spokojný s víťazstvom v Tour a priemerom mojich pokusov."

tour putalov

Iveta Putalová skvelým finišom zabehla na 400m nový slovenský rekord 52,62, vyhrala svoj beh a celkove skončila na štvrtom mieste. "Konečne prišiel ten beh na ktorý som čakala. Výborna hala, skvelé publikum, všetko sa zišlo ideálne.

V behu na 1500m Jakub Holuša druhým najlepším časom v hale českej histórie 3:37.91 obsadil 3.miesto a splnil limit na HMS v Birminghame.

Simona Vrzalová časom 4:10.36 potvrdila limit na marcový svetový halový šampionát. Zároveň to bol jej druhý najlepší halový výkon v kariére na 1500m.

Pavel Maslák vo svojom behu na 400m obsadil druhé miesto v kvalitnom čase 46,17s.

Grék Emmaonuil Karalis po náročnej sérii štartov tentoraz pokoril 560 cm a skončil piaty. Slovinku Anitu Horvat zblokovala Polka a skončila na 400 m celkovo šiesta v čase 52.75.

Tisk
PDF

Volko do Torune

Najrýchlejší Slovák Ján Volko cestuje v stredu na poslednú ostrú previerku na 60 m pred halovými MS na Copernicus Cup v poľskom meste Torun, piaty míting najvyššej kategórie IAAF World Indoor Tour.

jv4
"Všetko pripravujeme tak, aby forma vrcholila na halových MS v Birminghame a štvrtkový míting IAAF World Indoor Tour v Toruni je jednou zo zástaviek na tejto ceste. Nastúpiť v kvalitnej medzinárodnej konkurencii a skúsiť sa pobiť o čo najlepšie umiestnenie a čas bude mojim cieľom. Bude to náročnejšie lebo už v sobotu nás čaká aj slovenský šampionát, ale zasa dobrý test, čo zvládneme, lebo potom nasleduje už iba príprava na svetový šampionát," povedal Ján Volko pred štvrtkovým štartom.

Trénerka Naďa Bendová dodala: "Musíme si zvykať na náročné preteky najmä po psychickej stránke a logistiku s tým spojenú, najmä cestovanie. Patrí to k vrcholovej atletike a my naberáme skúsenosti s každými pretekmi. Navyše, pomaly sa začína aj semester a študijné povinnosti."

Zo Španielska pocestuje do Poľska na prvý štart na 400 m v seriáli v tomto roku aj Iveta Putalová. "Teším sa na silnú konkurenciu," povedala a jej trener Marcel Lopuchovský dodal: "Sabadell bola dobra rozcvička na štvrtok."

Sledujte facebook Top Athletics a Jan Volko fan page na info z Torune.

Z mítingu v Toruni bude k dispozícií internetový stream na facebooku IAAF a youtube stránke IAAF. Míting je vo štvrtok 15.2.2018 od 18h do 21 h, predbežne sú preteky naplánované: rozbehy na 60 m mužov 19.25 a behy na 400 m žien o 19.55.

Tisk
PDF

Sumár výsledkov za 10.2.2018

Volko v Linzi za 6.63 a 6.64

Johnny Volko v Linzi pôsobil sviežim dojmom. S ľahkostou vyhral rozbeh za 6.64 a vo finále bol na medzinárodnom halovom mítingu Gugl jv8na 60 m druhý za 6.63 čím si vyrovnal tohtoročné maximum z Ostravy, čo je tiež jeho tretí najlepší čas kariéry.

Zdolal ho jeho šprintérsky súputník z Moravy Zdeněk Stromšík, ktorý sa zlepšil na 6.60 a splnil limit na HMS. Volko však porazil reprezenanta Turecka s jamajským pôvodom Emre Barnesa, ktorý zabehol národný rekord 6.64.

Ďalší štart ho čaká vo štvrtok 15.2. na IAAF World Indoor Tour v poľskom meste Torun. "Prvý beh mi vyšiel výborne, najmä štart. Myslím, že taký sa mi v živote ešte nepodaril. Finále bolo už na moje pomery neskoro večer (20.40 pozn. autora) a štart o cosi slabší, ale nechýbalo dosť síl na výborný záver. Som spokojný s časom aj s behom," povedal Volko.

Trénerka Naďa Bendová dodala: "Presne toto sme potrebovali. Bolo to dobré rozhodnutie cestovťt do Linzu. Skvelý štart a samotný beh v rozbehu a sluľný výkon aj vo finále. Spadol mi kameň zo srdca."
Video z oboch behov je na facebooku Janka Volka a Top Athletics.

Iveta Putalová víťazne v Nemecku

Iveta Putalová vyhrala medzinárodný míting v Chemnitzi na 400 m časom 53.31s, keď v závere zdolala dovtedy vedúcu mladú Slovinku Agátu Župinovú (53.48s).

"Víťazstvo teší, ale chceli sme lepší čas. Slovinka bežala prvých 200 m svižne, ale potom sa tempo spomalilo. Nevadí, Iveta má formu, len ju predať v tých správnych pretekoch," povedal tréner Marcel Lopuchovský.

Najbližší štart čaká slovenskú pretekárku v utorok v španielskom Sabadelli pri Barcelona znova na 400m.

Video z pretekov v Chemnitzi je zverejnenna facebooku Top Athletics.

Lucia Vadlech s druhým najlepším výkonom kariéry

PRAHA: Lucia Vadlejch skončila mimo súťaž tretia na českom halovom šampionáte v päťboji a dosiahla druhý najlepší súčet svojej kariéry aj slovenskej histórie za 4320 bodov. Lepšia bola len na HME v Belehrade vlani v marci s rekordom SR 4409 bodov.  Začala prekážkami 8.61s (len stotina za osobným rekordom), vo výške preskočila 175cm, guľu zvládla v osobnom rekorde 12.04m a v diaľke dosiahla 609cm. Súťaž začkončila behom na 800 m za 2:16.65min.

"S viacbojom som spokojná. Minulý rok som v tomto období dala o 100b menej. PB prišiel až na HME. Mám za sebou náročné obdobie, tak som milo prekvapená z výsledku. Posledný mesiac mám problém s ľavým členkom, ktorý ma limituje pri odraze na výške, takže za 175cm som veľmi vdačná. Padol 3x SB (60m pr. výška a 800m) a PB v guli. S tou stále zápasím, ale 12m už nie je taká tragédia. Jediná diaľka bola trochu sklamanie, tam som sa cítila dobre, ale netrafila som sa na dosku. Do leta mám na čom pracovať a veľmi sa teším na HMSR do Bratislavy a potom na 2 mesačné sústredenie do Potchefstroomu, kde sa budem pripravovať na ME v Berline."

Na halových M-SR v bratislavskej hale Elán v dňoch 17.2-18.2.2018 zatiaľ plánuje 60m prek. a diaľku.

Jiřina Ptáčníková sa predstavila na žrdkarskom mítgingu Perche Elite Tour Premium Rouen:

"Tak 4. místo za 450cm. Dnes už jsem se cítila mnohem lépe a 460 mi uniklo jen lehce. Věřím, že v úterý, až budu mií trénera sebou, tak to bude dobře..."

Najbližšie skáče na Pražskej tyčke 13.2.2018.

Tisk
PDF

Putalová do Francúzska

Iveta Putalová dostala v priebehu tohto týždňa pozvanie na medzinárodný míting do francúzského Mondeville, kde pobeží v sobotu 3.2. v kvalitnej konkurencii 400 m .ipmini

"Tréningy počas týždňa naznačujú, že forma narastá. V Juhoafrickej republike sme odtrénovali to, čo ešte nikdy predtým a výsledky by sa mali dostaviť. Je to však nasmerované na vyvrcholenie halovej formy až na MS v Birminghame. " povedal tréner Marcel Lopuchovský.

Iveta bude súťažiť vo Francúzsku v kvalitnej európskej konkurencií. Predstavia sa aj Poľka Baumgartová a Holubová, Britkou Onuorová či Holanďanka Ghafoorová.

Tisk
PDF

Volko v poriadku

Majster Európy do 23 rokov Ján Volko sa vystrábil z vyvrtnutého členka a v piatok odcestoval na šesťdesiatkový jvmindvoj-štart do Nemecka v rámci seriálu najvýznamnejších halových mítingov na svete IAAF World Indoor Tour.

V sobotu pobeží v Karlsruhe a v utorok 6.2. v Dusseldorfe.

Na oboch mítingoch sa mieni pokúsiť o postup do finále v náročnej konkurencii kvalitných zámorských šprintérov.
V Karsluhe nimi budú aj nestarnúci Kim Collins alebo Američan Mike Rodgers, v Dusseldorfe zas víťaz z Ostravy Yunier Perez a silní Briti Adam Gemili a Richard Kilty, Jankov premožiteľ z HME v Belehrade.

"Zranenie odznelo vďaka podpore, ktorú som dostal. Cítim sa už dobre a som pripravený naplno súťažiť, na náročné štarty sa teším, bude to ostrý test v halovej sezóne, ale s trénermi všetko pripravujeme tak, aby forma vrcholila až v Birminghame na halových MS. "