Novinky

Tisk
PDF

Skvelý Volko a Tentóglou v Madride. Rekord Vrzalovej

Vynikajúce výsledky dosiahli šprintér Ján Volko a Miltiádis Tentóglou v skoku do diaľky na IAAF World Indoor Tour v Madride.

Slovenský rekordér najprv vyhral semifinále behu na 60m v čase 6,63. Vo finálovom behu skončil druhý, posunul sezónne maximum na 6,58, čo je iba jedna stotina od osobného a slovenského rekordu.  volko madrid1

"S oboma dnešnými časmi sme s trénerkou obaja veľmi spokojní. Rozbeh ma nabudil a vo finále som si užil úžasnú atmosféru. To sa odrazilo aj na mojom výslednom čase. Ďakujem všetkým, ktorí mi fandili na diaľku a sledovali finále naživo prostredníctvom prenosu na mojej fanúšikovskej stránky na facebooku, o čo sa zaslúžila trénerka Naďka," skonštatoval po výbornom madridskom výkone Ján Volko. (zdroj: atletika.sk)

 

Grécky diaľkar a majster Európy Miltiádis Tentóglou vyhral súťaž, keď vo štvrtom pokuse doletel na vzdialenosť 8,23cm, čím si vytvoril nielen osobný rekord, ale aj zároveň nový národný rekord.   

tentoglou-7412

 

 

 

 

 

 

 

Česká míliarka Simona Vrzalová na mítingu Meeting Hauts-de-France / Pas-de-Calai vo francúzskom Liévin zabehla osobný aj národný rekord na  1000m 2:39.25i a skončila štvrtá za tromi Afričankami.  Doterajšie maximum Lenky Masnej bolo 2:42.05 z roku 2015. "Som spokojná, ale prebrala som sa až v poslednom kole." Jej tréner Augustin Šulc si cení to, že za svetovou rekordérkou Genzebe Dibabovou, ktorá vyhrala, zaostala len o necelé dve sekundy (2:37.40). Simonu čaká v utorok v domácom prostredí ostravskej haly 1500 m na Czech Indoor Gala.á. vrzalova putalova elan miting-3195                               

 

Tisk
PDF

Ján Volko druhý najlepší atlét SR

Druhé miesto v ankete Atlét roka, organizovanej Slovenským atletickým zväzom, obsadil slovenský šprintér Ján Volko. Janko ma za sebou sezónu ozdobenú 6.miestom na Halových majstrovstvách sveta v Birminghame, kde bol najlepší Európan.jn volko

V hodnotení 65 hlasujúcich (zástupcovia klubov, novinári, členovia výkonného výboru, šéftréneri jednotlivých skupín disciplín) štvrté miesto obsadil trojskokan Tomáš Veszelka, ktorý prichádza do Top Athletics. Atlétom roka v mladežníckej kategórií sa stala Gabriela Gajanová a druhé miesto obsadila Emma Zapletalová.

Ženská štafeta 4x400m aj s Emmou Zapletalovou, Ivetou Putalovou a Alexandrou Bezekovou sa stala víťazom kategórie "Objav roka".

Umiestnenie  ďalších športovcov Top Athletics v Top10 ankety Atlét roka 2018 ali  atlti

6. Alexandra Bezeková
7. Gabriela Gajanová
8. Iveta Putalová
9. Lucia Vadlejch

Zároveň svoju športovú kariéru ukončil Jozef Repčík a do sielne slávy slovenského športu bol uvedený kladivár Libor Charfreitag.

Tisk
PDF

Nikol Ogrodníková kráľovnou atletiky

Českou Atlétkou roka 2018 sa stala oštepárka Nikol Ogrodníková. Už premierovú účasť v najlepšej desiatke strieborná medailistka z ME v Berlíne dokázala pretaviť do víťazstva, keď od atletických trénerov, ogrodnkova atlt roka 2018funcionárov a novinárov získala 1225 bodov. V tomto roku si Nikol zlepšila svoj osobný rekord na 65,61m, zvíťazila na domácej Zlatej Tretre a dokázala hádzať pravidelne za hranicu 65m, čo jej prinieslo pódiové umiestnenia v dvoch pretekoch seriálu Diamantová liga. 

Tretie miesto v ankete obsadil guliar Tomáš Staněk. V tomto roku posunul hranicu svojho aj českého halového rekordu na vynikajúcich 22,17m. Halové MS v Birmingame boli v bronzovom lesku a na ME v Berlíne skončil tesne za stupňom pre víťazov.

Po ôsmy krát sa v TOP10 umiestnil Pavel Maslák. Úspešné HMS, kde obhájil víťazstvo mu vynieslomedzi českými atlétmi 5.miesto.

V sezóne poznačenej zdravotnými problémami si siedme miesto v hlasovaní športových odborníkov vybojoval oštepár Jakub Vadlejch.

Úspešnú sezónu ma za sebou míliarka Simona Vrzalová, ktorá sa v tejto neustále zlepšovala.  Zavŕšila to postupom do finále a konečným 5.miestom na ME v Berlíne. Tohtoročná ôsma priečka je premiérová v TOP10 je pre Simonu premiérová.

Pravidelný člen TOP10 Jakub Holuša v tejto sezóne dvakrát zlepšil svoj osobný rekord, zmenil trénera a v ankete obsadil 9.miesto.

ogrodnkovata atlt roka 2018

Tisk
PDF

6. a 7.deň ME v Berlíne

V strhujúcom finiši na 400m v sobotu večer grécka bežkyňa María BELIBASÁKI obsadila výborné druhé miesto v osobnom aj národnom rekorde Grécka 50,45s a dosiahla tak svoj zatiaľ najväčší úspech v kariére. ta d6-5614

Simona Vrzalová v posledný finálový večer v behu na 1500m obsadila 5.miesto časom 4:06.07. Po finálovom behu povedala pre Českú atletiku: "Som spokojná s piatym miestom v Európe. Skutočne som to nečakala. Chcela som byť do toho ôsmeho miesta. Splnilo sa mi to nadmieru."

vrzalov

 

Maďarskej kladivárke Réke Gyurátz výkon 70,48m vo finálovej súťaži stačil celkovo na 9.miesto.

Tisk
PDF

5. deň ME v Belíne

ta-5268Zlato pre Paraskeví PAPAHRÍSTOU v trojskoku. V druhej sérií 14,60m si vytvorila sezónne maximum a po troch bronzových rokoch grécka pretekárka dosiahla na najvyššiu priečku.

Strieborný lesk má medaila pre českú oštepárku Nikol Ogrodníkovú. Prvú veľkú medailu získala výkonom hneď v prvej sérií 61,85m. ta-5397

 

 

Michaela Hrubá vo finále výšky sezónnym maximom 191cm skončila na výbornom 6.mieste.

V behu na 1500m si časom 4:09.11 Simona Vrzalová vybojovala miestenku do nedeľného finále. Jej čas bol piatym najlepším zo všetkých bežkýň. Maďarská kladivárka GYURÁTZ Réka úspešne zvládla kvalifikáciu a hodom 69,45m sa prebojovala do nedeľného večerného finále.

Alexandra Bezeková, Iveta Putalová a Emma Zapletalová boli členkami slovenskej štafety na 4x400m, ktorá sa časom 3:32.11 (SB) kvalifikovala do zajtrajšieho večerného finále.

ta-4983