Tisk
PDF

Michal Balner

michal-balner

 Agentura:  Top Athletics
 Disciplína:  tyč
 Datum narození:  12. 9. 1982
 Oddíl:  TJ Dukla Praha
 Trenér:  Boleslav Patera

 Rekordy:

cz

  • 573 cm (2010)
  • 576 cm (2010) - hala

 Zajímavost: Oblíbené zvíře je pes, se kterým občas jezdí i na závody.

Profil

Opavský tyčkař Michal Balner (MIZUNO) v současnosti závodí za Duklu Praha. Náš momentálně druhý nejlepší závodník v této disciplíně začínal jako vícebojař ve sportovní třídě na ZŠ Englišova v Opavě.

V roce 2007 si zajistil letenku na světový šampionát do Ósaky v Japonsku, kde v kvalifikaci skočil 555 cm a do finále se nedostal. 28. února 2010 se stal hvězdou druhého dne českého halového atletického šampionátu, když v pražské Stromovce přeskočil 576 centimetrů. Svěřenec trenéra Boleslava Patery se tím zařadil na druhé místo českých historických tabulek za Adama Ptáčka, který před osmi lety v hale v Saské Kamenici skočil o pět centimetrů výše.

Balner se na halovém mistrovství světa v Dauhá lehce probojoval do finále, ale na medaili dále nedosáhl. Z Kataru odcestoval s kvalitním 6. místem. Na ME v Barceloně skončil v kvalifikaci.

Sezona 2011 nabrala i přes skvělou přípravu a vysoké skoky dramatický spád. V únoru na halovém mítinku v ukrajinském městě Donětsk se Michalovi zlomila tyč a roztrhla mu dlaň. Nakonec z toho byla fraktura palce a absence na Halovém mistrovství Evropy v Paříži.

Michal Balner se po zranění dostával do formy a mohl v sobě ještě živit naděje na nominaci pro světový šampionát v Tegu. V červenci si však v rozcvičení poranil lýtkový sval. Oficiální diagnóza nakonec zněla ruptura lýtkového svalu v místě s achillovkou a byl potvrzen zánět achillovky. Pro talentovaného atleta tak byla sezona 2011 u konce. V roce 2012 se vrátil na velká světová pódia a v roku 2013 se dokázal kvalifikovat i na MS v Moskvě.

Úspěchy

MS 2007 Ósaka - kval.
MS 2013
Moskva - kval.
ME 2010
Barcelona - kval.
HMS 2010
Dauha - 6=
HME 2009
Turín - kval.

Videa